Příbeh

sálavé obrazy, infrapanel, art

Zakladatelka projektu

Zdravím Vás, mé jméno je Nikola Vanová a moc mě těší, že můžu spolu s umělci a umělkyněmi z Česka i Slovenska vdechnout umění nový rozměr a doplnit tak jeho krásu o další praktickou vlastnost.

Věřím, že umění se díky SalArte stane o něco více "samozřejmostí" v každé domácnosti - stejnou samozřejmostí, jakou je třeba právě radiátor.

Budu ráda za jakýkoli Váš pozdrav, email, zpětnou vazbu, či recenzi. Napište mi prosím na nikola@salarte.cz. Děkuji :)

Touto cestou chci poděkovat všem umělcům za Vaši projevenou důvěru. Sešli jste se lidsky opravdu velmi příjemná skupinka a velmi dobře se s Vámi spolupracuje. Děkuji za Vás, a těším se na naši společnou cestu!

sálavé obrazy, infrapanel, art

Jak to celé vzniklo?

Na počátku byla zima. Jako matka dvou dětí jsem měla problém s vyhříváním dětského pokoje, který byl ze všech nejchladnější. Pokoj (16m2) měl pouze malý radiátor, který nedokázal pokoj dostatečně vytopit. Kvůli velkým teplotním rozdílům v místnosti a vlhkosti se tam začaly vytvářet plísně. Proto jsem se rozhodla pro infra topení, které se ukázalo být ideálním řešením pro teplotní pohodu a náklady na provoz.

Nicméně jako umělkyně jsem měla problém s vzhledem běžných infrapanelů na trhu. A tak jsem se rozhodla spojit krásné s užitečným - namalovala jsem obraz a nechala ho přeměnit na infrapanel. Výsledek byl skvělý a líbil se nejen dětem, ale i manželovi. Od té doby nemusíme v pokoji používat žádné jiné topení, protože sálavý obraz dokáže vytvořit příjemné rovnoměrné teplo v celé místnosti a navíc zabránil vzniku plísní.

Později mě napadlo, že bych se mohla spojit s dalšími českými a slovenskými umělci a společně vytvořit produkt, který by byl nejen funkční, ale také by přinášel radost a kousek československého umění do dětských pokojů, obýváků, kanceláří, hotelů a prodejen. Výsledkem tohoto myšlenkového spojení je Salarte - produkt, který spojuje krásu uměleckého díla a funkčnost sálavého topení.